BHP w miejscu pracy

Kategoria

Temat znanego BHP, a więc Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jest znany od wielu lat. Mimo tego, że szkolenia bhp rozpoczynają się systematycznie, nadal dochodzi do wypadków w pracy. W niektórych zawodach ryzyko wypadkowe jest większe, w innych mniejsze. Tak było przez cały czas i pomimo najszczerszych chęci pracodawców, jest w takim przypadku nie do uniknięcia. Jednak, by być w zgodzie z prawem i posiadać spokojne sumienie, każdy pracodawca ma obowiązek poddać niezbędnemu szkoleniu swoich pracowników. W momencie szkoleń z zakresu BHP wykładowcy przekazują od groma niezbędnego materiału. Mowa jest nade wszystko o:

  • przyczynach wypadków
  • o postępowaniu, gdy taki wypadek obecnie się zdarzy
  • o sposobach unikania wypadków na niebezpiecznych stanowiskach pracy
  • o uniemożliwianiu wypadkom
  • powierzana jest także wskazówka bezpieczeństwa pożarowego

Najskuteczniejsze metody szkolenia w mieście Katowice

Bardzo innowacyjną metodą są szkolenia on-line. Ich najistotniejsze atuty, to atrakcyjniejsza cena, oraz dostępność dla całkowicie większej liczby słuchaczy. Weźmy dla przykładu choćby Chorzów i Katowice. Teoretycznie miasta są blisko siebie. Lecz gdy firma miałaby swoje oddziały w tych dwóch miastach, nie dałoby się przeszkolić jej pracowników za jednym razem. Przy nowoczesnym szkoleniu przez internet pracodawca ustala termin szkolenia, zbiera własnych pracowników na przykład w salach konferencyjnych o jednej, umówionej z wykładowcą godzinie. Zostają włączone laptopy z dostępem do sieci i wykładowca rozpoczyna wykład. W tego rodzaju przypadku macie możliwość przeszkolić parę osób zarazem i to w dwóch różnorodnych oddziałach.

Świetne!

Wykładowca rozpoczyna jeden wykład nie wychodząc ze swojego gabinetu, a nie kilka wykładów w wielu miejscach. Dzięki temu firma zapewniająca usługi szkoleniowe jest w stanie zagwarantować znacznie atrakcyjniejszą stawkę i lepsze terminy szkoleń. To samo tyczy się osób nowo zatrudnionych. Osoba szkoląca nie musi dojeżdżać za każdym razem, gdy pracodawca zatrudni nowego pracownika. Nowy pracownik siada przed komputerem, przesłuchuje wykładu, może zadawać pytania, gdy jest coś dla niego niezbyt jasne. Jest to świetne narzędzie, które pomoże pracodawcom zminimalizować koszty szkoleń. Zdecydowanie powinniście sobie na daną formę współpracy zgodzić się.

Informacja na: szkolenia bhp on-line – na stronie http://best-bhp.pl/

14 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*