Czy wapń jest potrzebny człowiekowi?

Kategoria

Czy wapń jest potrzebny człowiekowi? Jaką odgrywa rolę? Gdzie można go znaleźć? Na te pytania można znaleźć odpowiedź w tekście. Wapń jest zawarty w kościach, włosach i paznokciach każdego człowieka. Jest on człowiekowi niezbędny do normalnego funkcjonowania. Wapń jest potrzebny sercu i każdej komórce, to on reguluje pracę mięśni, skłania je do kurczenia i rozkurczania się. Gdy brakuje wapnia w organizmie to jest on pobierany z kości, a to jest bardzo niezdrowe dla człowieka. Rosół, galareta i tłusty twaróg zawierają całkiem dużo wapnia i dlatego warto jeść takie właśnie produkty.

Kamienie w nerkach powstają między innymi z niedoboru wapnia i magnezu w organizmie. Człowiek powinien zatem dbać o prawidłową dietę, aby nie nabawić się takiej przypadłości. Wapń reguluje ciśnienie krwi, dba o dobrą krzepliwość krwi oraz naczynia krwionośne. Dba o płodność i donoszenie ciąży do samego końca, troszczy się o to, aby stres nas nie zniszczył. Gdy organizmowi brakuje wapna to dochodzi do bezsenności, zawrotów głowy, osłabienia, szybkiego męczenia się, osteoporozy, czyli kruchości kości (szczególnie często występującego u osób starszych).

Jak zatem widać wapń organizmowi jest tak niezbędny jak powietrze. Bez niego zaburzone są procesy życiowe i organizm człowieka bardzo cierpi.

Pojawiają się bóle pleców, nóg, stawów oraz zaparcia i problemy z wypróżnianiem. To absolutnie nie jest wskazane. Dlatego wapń w diecie każdego człowieka jest niezbędny. Nie można bez niego przeżyć i cieszyć się życiem.

11 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*