Dlaczego warto zająć się doradztwem?

Consulting Poznań (więcej: http://www.strategor.pl/jak-doradzamy/) to wymarzone miejsce pracy wielu studentów i absolwentów zarówno uczelni akademickich, jak i MBA. Istnieje przynajmniej kilka zasadniczych powodów, dla których praca w tym charakterze cieszy się aż taką popularnością.

Biznes w pigułce

Consulting Poznań to wymarzone miejsce pracy wielu studentów i absolwentów zarówno uczelni akademickich, jak i MBA

Autor zdjęcia: Sebastiaan ter Burg

Z pewnością, pracując przy różnych projektach poznaje się firmy należące do wielu branż, a także ludzi pracujących w różnych działach, współpracowników z różnym doświadczeniem i wykształceniem. Tak naprawdę nigdzie indziej tak szybko i tak wiele nie można nauczyć się o tym jak funkcjonuje w praktyce biznes. Można z powodzeniem stwierdzić, że chociażby staż w firmie konsultingowej, to tak naprawdę nauka biznesu w bardzo przyspieszonej i skondensowanej formie.

Wykonywane czynności w firmie konsultingowej, pozwalają na przejęcie sporej odpowiedzialności nawet osobom będącym tuż po studiach. Jest to więc szansa na zaistnienie dla ambitnych i wykształconych ludzi, dla których praca to wyzwanie, a wymarzony staż nie polega jedynie na parzeniu kawy innym pracownikom.

W konsultingu ciągle trzeba uczyć się nowych rzeczy, trzeba być na bieżąco ze wszelkimi rynkowymi nowościami, obojętnie czy dotyczą one kwestii finansów, podatków, nowości z wdrażania celów strategicznych czy wyników badań związanych z IT czy też HR. Doradzając innym samemu trzeba być przecież specjalistą na bieżąco śledzącym wszelkie nowinki.

Praca dla lubiących zmiany

W tej pracy nie ma tak naprawdę dwóch identycznych problemów, a co z tym związane – tożsamych rozwiązań. Każda sytuacja jest inna i wymaga całkowicie indywidualnego podejścia do rozwiązywanego problemu, bowiem to, co dla jednej firmy mogło okazać się trafnym rozwiązaniem, w przypadku innej może się całkowicie nie sprawdzić.

Consulting Poznań to zajęcie dla ludzi, którzy lubią odkrywać ciągle coś nowego: w tej branży raz pracuje się nad rozwiązaniem dla sieci wodociągów, innym razem opracowuje strategie biznesowe dla branży rozrywkowej. Raz pracuje na Słowacji, kiedy indziej leci do Chin? Z tego też względu chcąc pracować w konsultingu, trzeba mieć opanowane języki obce, gdzie język angielski jest absolutnym minimum. Dzięki tej pracy ma się jednak możliwość praktycznego wykorzystania tych umiejętności, a także pogłębiania tej wiedzy. Częste wyjazdy zagraniczne, materiały niezbędne do pracy w wersji anglojęzycznej czy praca w międzynarodowych zespołach ? na to wszystko trzeba być przygotowanym!

Zarobki w konsultingu

Dobry doradca nie musi z pewnością martwić się o pieniądze. Jest to bowiem zajęcie bardzo lukratywne pod względem finansowym. Doradcy pracują ciężko, ale też dzięki temu sporo zarabiają. Pamiętać musimy jednak o tym, że w takiej pracy ciężko jest prowadzić unormowane życie rodzinne. Jest to niewątpliwie drugą, ciemną stroną medalu, choć dla niektórych, zwłaszcza młodych i ambitnych osób, nie stanowi to problemu.

Ludzie, ludzie, ludzie?

Praca w konsultingu, to praca wśród najlepszych, najbardziej ambitnych i interesujących ludzi, z którymi tworzy się nie tylko świetny zespół, ale i nawiązuje niewątpliwie nowe przyjaźnie.

Doradztwo to przede wszystkim kontakt z innymi ludźmi, stąd też jest to propozycja dla osób o wysoko rozwiniętych umiejętnościach interpersonalnych, o czym także na stronie: http://mojafirma.infor.pl/personel/rekrutacja/302174,Rekrutacja-a-umiejetnosci-interpersonalne.html.