Działania konsultingowe w branży IT

W consulting poznań angażuje się coraz więcej firm z sektora IT (więcej: http://www.strategor.pl/jak-doradzamy/). Tak naprawdę stoi za tym konieczność, bowiem zmuszona sytuacją rynkową muszą sprostać oczekiwaniom swoich klientów. A tym coraz częściej nie wystarczają już standardowe technologie i usługi.

Sytuacja na rynku

W consulting poznań angażuje się coraz więcej firm z sektora IT

Autor zdjęcia: tranchis

Przeważająca część przedsiębiorstw i firm działających na naszym rynku dysponuje już podstawową infrastrukturą informatyczną (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zarządzanie_infrastrukturą_informatyczną). Teraz potrzebni są więc partnerzy z szerszymi kompetencjami, tacy, którzy nie tylko wdrożą w firmie nowe rozwiązania, ale również będą wsparciem przy reorganizacji przedsiębiorstwa, ale także przy zmianie lub usprawnianiu samego biznesu.

Do wzrostu obserwowanego na rynku doradztwa IT najbardziej przyczyniły się sektory finansowy i energetyczny. Na optymalizację procesów biznesowych zdecydowała się bowiem większość dużych banków i ponad 30 firm energetycznych w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Warto tu zaznaczyć, że rynek doradztwa IT pojawił się w Polsce niespełna osiem lat temu. Można jednak stwierdzić, że rządzą nim te same tendencje, które obserwuje się na świecie ? czyli coraz mocniej się stapia z konsultingiem biznesowym.