Kredyt technologiczny dla firm

Kredyt technologiczny jest ogromnym wsparciem finansowym dla firmy, która planuje inwestycje w najnowsze technologie (o czyj także pod linkiem: http://www.strategor.pl/kredyt-technologiczny/). Nie jest wcale łatwo pozyskać tego typu dofinansowanie, bowiem wytyczne są dość restrykcyjne, ale zdecydowanie warto spróbować, bowiem suma premii technologicznej wynosić może aż 4 miliony złotych. Nie da się ukryć, dla przedsiębiorstwa to duży zastrzyk pieniędzy, dzięki którym otwiera się przed nim dużo nowych możliwości.

Kredyt technologiczny jest ogromnym wsparciem finansowym dla firmy, która planuje inwestycje w najnowsze technologie

Autor zdjęcia: Rain Rabbit

Kredyt technologiczny przyznawany jest tym firmom, które planują zakup innowacyjnej technologii lub też same takową opatentowały i potrzebują środków na jej wdrożenie. Skutkiem wdrożenia technologii w przedsiębiorstwie powinno być polepszenie procesów produkcyjnych, poprawa jakości usług oraz zwiększenie zysków przedsiębiorstwa. Dodatkowym atutem projektu będzie stworzenie nowych miejsc pracy.

Jak pozyskać kredyt technologiczny dla firmy?

Z kredytem technologicznym, jak z każdą inną procedurą przyznawania środków unijnych, wiąże się dużo formalności. Kluczowym jest, by wykazać, że nasz pomysł jest nie tylko innowacyjny, ale i przyniesie zamierzone zyski. Nikt nie przyzna nam kredytu na projekt, który będzie nieopłacalny.

Musimy liczyć się z tym, że samo przyznanie kredytu technologicznego nie wystarczy. Ważne jest, by nasza inwestycja przyniosła realne zyski, bowiem z wszystkiego będziemy musieli się rozliczyć, by pozyskać premię technologiczną na spłacenie zaciągniętego kredytu.

Skomplikowane procedury i duża ilość formalności wiąże się z tym, że wiele firm decyduje się na skorzystanie z usług firm doradczych. Firma doradcza może nam pomóc w wyborze odpowiedniej technologii, a także wesprzeć w przygotowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów. Profesjonalne przygotowanie do złożenia wniosku ma ogromne znaczenie bowiem, jak pokazuje doświadczenie, wiele wniosków odrzucano ze względu na błędy w składanych wnioskach.