Niedoczynność tarczycy – przykra choroba, jednak możliwa do leczenia

Kategoria

Niedoczynność tarczycy jest coraz częstszym schorzeniem, które atakuje szczególnie kobiety. Często występują niedoczynność, nadczynność tarczycy lub guzki. Taką chorobę trzeba wykryć we wczesnym stadium, bo tylko wtedy można dobrze ją leczyć. Niedoczynność tarczycy oznacza niedostateczne wytwarzanie hormonów.

Jakie są objawy niedoczynności tarczycy?

Zmęczenie, problemy z koncentrowaniem się na zadaniach, kłopoty z pamięcią. Można także czuć zimno, mieć suchą i białą skórę. Wypadają włosy, łamią się paznokcie, rzęsy i brwi stają się kruche. Pojawiać się może depresja oraz gorsza forma intelektualna. Sygnałem jest również wzrost wagi – a dieta taka sama. To oznacza, że pora odwiedzić lekarza i zbadać przyczyny tego stanu rzeczy. Warto zrobić USG tarczycy, które najlepiej wykryje czy nie pojawiły się niepożądane guzki.

Jak leczy się tarczycę?

Choroby tarczycy leczy się medykamentami zażywanymi do końca życia. Są one wydawane na receptę, inaczej kupić ich nie można.

Aromaterapia pomaga na skórę

Aromaterapia, czyli leczenie olejkami wdychanymi przez człowieka, znana jest od wieków. Znali ją starożytni, wiedzieli o niej nasi pradziadowie. Pomagała na układ oddechowy, poprawę nastroju. Dzisiaj wiemy, że pomaga także na cerę.

Sucha skóra jest szorstka, ma nierównomierny kolor i starzeje się szybciej. Dlatego warto ją nawilżać, zapewniać jej dodatkowy płaszczyk ochronny. Skóra chroni przed drobnoustrojami. Tworzą ją naskórek, skóra właściwa oraz warstwa podskórna. Martwy naskórek usuwa to, co szkodliwe. Kwasy tłuszczowe bronią nas przed intruzami z zewnątrz. Skóra dba o zapewnienie optymalnej, właściwej temperatury ciała. Zatem pełni mnóstwo ważnych ról. O tym nie wolno zapominać nigdy. To jest bardzo, ale to bardzo ważne.

Skórę trzeba nawilżać

Jak to robić? Stosować na przykład olejek arganowy, który jest marokańskim złotem, odpowiednie toniki, kremy i maseczki. Kosmetyki powinny mieć w swoim składzie kwas hialuronowy, algi, glikol, melisę, rumianek, kolagen oraz elastynę. Są to niezbędne składniki, aby cera cieszyła się zdrowiem oraz sprężystością. Picie dwóch litrów wody mineralnej, najlepiej niegazowanej, dziennie, również ma bardzo duże znaczenie. Olejki eteryczne – rumiankowy, z melisy, różany, z drzewa herbacianego – także nawilżą suchą cerę.

Jedno jest pewne – cera nie nawilży się samoczynnie, musimy samodzielnie dbać o to, aby nie była sucha, lecz elastyczna i bez zmarszczek. Oczywiście starości nie unikniemy, lecz możemy ją opóźnić. I takie opóźnienie jest na pewno grą wartą świeczki.

9 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*