Olej z migdała

Kategoria

Bardzo często w kosmetycznym świecie wspomina się dziś olej migdałowy. Trzeba przyznać, że jego właściwości mogą odpowiednie dobrze poprawić wygląd skóry bez konieczności korzystania z chemicznych specyfików, które oprócz poprawy wyglądu powodują dodatkowo skutki uboczne. Jakby na to nie popatrzeć olej to nic innego jak specjalny tłuszcz, który uzyskuje się w momencie, gdy wyciskamy migdała. W praktyce uzyskuje się go i z słodkich i gorzkich migdałów dlatego też jakby nie patrzeć to wszystko jest na plus. W kosmetycznym świecie korzysta się jednak tylko z jego słodkich odmian te gorzkie zawierają stężenie cyjanowodoru, przez co mogą szkodzić, a nie pomagać. Najczęściej taki olej możemy dzisiaj znaleźć w postaci kremów, balsamów i innych specyfików najważniejsze jest to aby wszystko było dopracowane w 100 %.

Tylko naturalne składniki

Olej migdałowy ma to do siebie, że zawiera bardzo dużo dobrych substancji naturalnych takich jak sole mineralne oraz inne ważne witaminy zwłaszcza te z grupy B. Z pewnością takie działanie wpływa odmładzająco na skórę dzięki czemu poprawiamy elastyczność jędrność oraz wiele innych ważnych rzeczy. W taki prosty sposób możemy też uniknąć starzenia się co mimo wszystko ma dla nas duże znaczenie. Witaminy z grupy B pomagają nam też zatrzymać niezbędną wodę w komórkach, przez co nie stają się one odwodnione. Kolejną zaletą takich rozwiązań jest odpowiednia ilość kwasów oleinowych i linolowych, które pomagają w zmiękczeniu naskórka wzmacniając w ten sposób naturalną barierę ochronną, przez co skóra jest chroniona między innymi przed wolnymi rodnikami, które potrafią spowodować prawdziwe spustoszenie całej cery. Dobrze jednak, że mamy świadomość tego co jest w stanie poprawić nasz wygląd jednocześnie nie wprowadzając chemii w nasz organizm. Trzeba podkreślić, że równie dobrze olej migdałowy sprawdza się w przypadku dzieci nie podrażnia ani nie powoduje uczuleń dlatego też po zastosowaniu bezpośrednio na cerze skóra staje się gładka.

Różny typ skóry

Nie ma, więc żadnych przeciwwskazań abyśmy nie mogli go stosować do każdej cery. Pozwala, więc to nam powiedzieć, że mamy w rękach jedną z najlepszych i co najważniejsze trzeba to jeszcze raz podkreślić w pełni naturalną odżywkę do włosów i skóry, która w pewien sposób zabezpiecza nas przed groźnymi czynnikami zewnętrznymi.

10 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*