Stres wpływa na skórę

Kategoria

Stres nigdy nie służy zdrowiu, ale o tym wie chyba każdy i nie trzeba nikomu tego mówić. Zwłaszcza, że przecież sam czynnik stresu może powodować bardzo poważne choroby, których, na co dzień mimo wszystko człowiek chciałby jednak uniknąć. Może to być co prawda zwykłe przeziębienie, ale w gorszych sytuacjach możemy doprowadzić w ten sposób do ciężkich schorzeń serca, które po czasie zaczną zagrażać naszemu życiu. Stres bardzo poważnie odbija się też na naszym wyglądzie co jest ważną sprawą, zwłaszcza że mimo wszystko każdy musi być uświadomiony o tym, że stres przyspiesza negatywne czynniki, które w ostateczności prowadzą, mimo to do starzenia się skóry na to wszystko wpływa właśnie sam stres.

Kondycja skóry

Oczywiście stres wpływa bezpośrednio na skórę tworząc pory oraz powodując inne niedoskonałości. Na pierwszy rzut oka zawsze rzuca się w oczy brak energii oraz słaba witalność. Wtedy już dokładnie widać, że problem leży po zewnętrznej stronie. Najgorsze jest to, że skóra zwłaszcza ta znajdująca się na twarzy traci systematycznie swoją jędrność w wrażliwych miejscach możemy również zaobserwować pierwsze zmarszczki.

Powód

Tak naprawdę sam proces jest niczym innym jak naturalnym wynikiem starzenia się skory, jednakże jakby nie patrzeć utrata bariery ochronnej w znaczący sposób związana jest z czynnikami stresogennymi. Zapamiętajmy też fakt, że lata powodują, że tej naturalnej odporności. Oczywiście wszystko z czasem kończy się, przez co jakby nie patrzeć po zwolnieniu metabolizmu skóra już nie regeneruje się, jak dawniej to po prostu widać. Stres oksydacyjny to nic innego jak działanie wolnych rodników. Jeśli występują one w małej ilości to nie powodują one dużych szkód. W przypadku, gdy jest ich więcej wszystkie naturalne mechanizmy są po prostu przez nie blokowane. To wolne rodniki są w stanie przyspieszyć wszystkie procesy związane właśnie ze starzeniem się skóry. Dlatego musimy jak najszybciej działać aby do tego nie dopuścić. W najlepszym wypadku dobrze jest po prostu zastosować odpowiednie antyoksydanty, które w pewien sposób dodają do skóry witaminy C i E oraz kwas foliowy wraz z innymi związkami, które wpływają bezpośrednio na naszą skórę. Poprawiamy w ten sposób głównie jej wygląd oraz wiele innych właściwości dzięki, którym skóra wygląda po prostu lepiej. Kosmetyki to jednak nie wszystko czasem musimy również postarać się o odpowiednią dietę, bowiem w ten sposób również możemy pozbyć się części wolnych rodników i poprawić swoje zdrowie.

13 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*